metafizica.info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

4 participanți

In jos

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine ! Empty Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

Mesaj Scris de Tsunami Mier Aug 25, 2010 12:10 pm

Corăbiile cereşti
În mitologia egipteană apar descrieri ale „corăbiilor cereşti“. Enkidu, din poemul sumerian Ghilgameş, este ridicat în aer cu „vulturul cerului“. Îşi simte corpul „greu ca o stîncă“, simptome asemănătoare efectelor acceleraţiei gravitaţionale la viteze mai mari decît cea a sunetului. Ajunge să descrie Pămîntul din afara spaţiului terestru. Prima astfel de descriere a făcut-o în 1962 astronautul John Glenn. În mitologia indiană există precizări ale modului cum funcţionează „vimanas“, faimoasele nave zburătoare. Descrierea prezintă similitudini cu motoarele ionice contemporane, aflate în stadiul de experiment.

si ce se intampla pe aici se cara domnu ala in astral ?nu de alta dar "isi simte corpul greu ca o stanca" cica ar fi o faza din "calatoria" spre astral sau planuri superioare cum ziceti voi ! Deci daca ar fi sa fie enkidu omu care a iesit putin la plimbare prin astral asta ar insemna sa fie putin gresit articolul ?
Tsunami
Tsunami

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 35
Localizare : Tot aici !

http://agresivu.blogspot.com/

Sus In jos

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine ! Empty Re: Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

Mesaj Scris de purusha Mier Aug 25, 2010 2:01 pm

Eu nu cred ca-i vorba de calatorie in astral.....stii de ce? In astral nu calatoresti in corpul fizic, iar senzatia nu este de greutate.....parerea mea..... scratch

purusha

Numarul mesajelor : 89
Data de inscriere : 20/08/2010
Varsta : 47
Localizare : akasha

Sus In jos

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine ! Empty Re: Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

Mesaj Scris de laurentiu Mier Aug 25, 2010 2:13 pm

e vorba de calatorii cu nave spatiale in spatiul cosmic
laurentiu
laurentiu

Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine ! Empty Re: Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

Mesaj Scris de Johnny Sam Aug 28, 2010 4:02 pm

si eu cred ca civilizatiile antice au calatorit in spatiu cu nave spatiale ... ajungem de unde am plecat ... redescoperim ce au inventat eu acum mii de ani
Johnny
Johnny
Admin

Numarul mesajelor : 185
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 41
Localizare : VN

http://www.metafizica.info

Sus In jos

Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine ! Empty Re: Vreau o lamrurie :D ca sa fie bine !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum