metafizica.info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noua religie

+2
Johnny
Tsunami
6 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de pitiulian Vin Iun 25, 2010 11:01 pm

Tsunami candva odata exista o civilizatie identica mult mai avansata decat noi se numeste Atlantida.
In ce credeau?,nu se stie,dar ne-au lasat zeitatile ca mostenire(care din punctul meu de vedere sunt niste mutatii genetice cu puterii supranaturale(manuscrisele de pe tot globu indica asa ceva).
Dupa zeitati a aparut religia,mai restrictiva,cu legi exacte,dar sa intamplat ceva,a intervenit un factor nou.
Pentru asta religia se pierde incet dar revine la un dezastru,cand omul incearca cu o ultima speranta sa scape,atunci el face o ultima cruce cu toate ca nu a crezut niciodata,dar spera.
Vezi tu,totul evolueaza,conteaza cum si cat de repede,iar religia care este acuma a evoluat deja si este in ritm cu tehnologia.
Cu toate ca nu ne ducem la biserica in suflet,omul considera ca ce a facut el in timpul vietii a respectat cele 10 poruncii,in mare.
Degeaba crezi in ceva si te duci la x biserici daca ai un suflet rau.
Totul se intelege doar citind cele 10 porunci,pentru ca omul numai are timp de religie.
Incet,incet vom descoperii si religia folosita de poporul din atlantida si se bazeaza exact pe propiul spirit,dar ca sa ajungem sa renuntam la cele 10 porunci si sa putem sa ne dam seama de diferenta intre rau si bine mai este.
De asta am spus ca religia pe care o propui numai este buna.

pitiulian
pitiulian

Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 39
Localizare : Space

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de Tsunami Vin Iun 25, 2010 11:18 pm

Pai este o religie negativa Smile, vrei sa zici ca credeau in ceva forme de viata mai evoluate, ca si extraterestrii sau ursii calcati de tractor ?
La restu ti-oi raspunde maine, acuma ma duc sa ma sinucid !
Tsunami
Tsunami

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 35
Localizare : Tot aici !

http://agresivu.blogspot.com/

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de pitiulian Sam Iun 26, 2010 3:17 pm

Laughing na-i forta
pitiulian
pitiulian

Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 39
Localizare : Space

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de Tsunami Mier Aug 25, 2010 11:53 am

da, trebuie sa evoluam ca sa renuntam la sistemul de acum, si de aia propun religia mea ! ca sa fie bine ! Smile))) si zeitatiile alea eu cred ca au fost extraterestrii neavand cum sa le denumeasca sau sa le descrie pentru ca erau foarte evoluati, pe urma a degenerat treaba si si-au ales zeitati din natura si straterii vazandui ca-s prea prosti au zis da-i in **** mea de prosti hai ca ne caram pe alte palente unde exista viata inteligenta, ca de sclavii astia ne-am plictisit !
Tsunami
Tsunami

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 35
Localizare : Tot aici !

http://agresivu.blogspot.com/

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de laurentiu Mier Aug 25, 2010 5:21 pm

ei nici asa
si daca se poate te rog un limbaj mai frumos
multumim
laurentiu
laurentiu

Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de Tsunami Mier Aug 25, 2010 6:21 pm

daca poti face un thread cu teoria conspiratiei ce zici ? sau teorii conspirationale sau conspiratie sau adevar cum vrei tu sa ii zici !! ti-am trimis vre-o doua mesaje pun pariu ca nu le-ai vazut ca nici eu nu le vad ...
aici parca sunt discutii libere ma gandeam ca ai voie cu asa ceva, nu ? de aia am hotarat deschiderea thread-ului astuia Very Happy sa isi spuna omu ce are pe suflet indiferent de exprimarea neacademica venita din sant sau canal !!!
Tsunami
Tsunami

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 35
Localizare : Tot aici !

http://agresivu.blogspot.com/

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de laurentiu Joi Aug 26, 2010 4:18 pm

sunt discutii libere aici
dar nu cu bagat si scos
daca ma intelegi
numai bine
laurentiu
laurentiu

Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de Tsunami Joi Aug 26, 2010 4:48 pm

aham no atunci nu o sa mai folosesc cuvinte obscene . semi-obscene o sa folosesc Very Happy .
Tot nu vrei sa faci thread-ul ala, pacat, era frumos, Sad(, treaba e stufoasa si daca ramane intr-un topic iasa un maglavais Very Happy, dar cum vrei, eu nu mai insist ! intuneric, razboi si ura !
Tsunami
Tsunami

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 35
Localizare : Tot aici !

http://agresivu.blogspot.com/

Sus In jos

Noua religie - Pagina 3 Empty Re: Noua religie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum