metafizica.info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ANUL 2012 SI SCHIMBARILE MAJORE PRIN CARE TRECEM

In jos

ANUL 2012 SI SCHIMBARILE MAJORE PRIN CARE TRECEM Empty ANUL 2012 SI SCHIMBARILE MAJORE PRIN CARE TRECEM

Mesaj Scris de Johnny Sam Sept 19, 2009 2:06 pm

In acest articol scrie despre Rezonanta Schumann care era o constanta de 7,83 cicli si care in ultimii ani a crescut si a ajuns ca in prezent sa fie de 12 cicli. Din cauza maririi acestei rezonante, ziua desi masoara 24 ore are de fapt doar 16 ore, urmand ca in 2012 sa ajunga la 0.
Referitor la asta cu totii am observat in ultimii ani ca timpul zboara, ca astazi e septembrie si parca mai ieri era decembrie. Imi amintesc cand eram mai mic, adica acum mai bine de un deceniu ca eram la tara la bunici si ii spusesem bunicii mele ca mai ieri a fost vara trecuta si ca timpul a zburat atat de repede, iar ea mi-a dat o explicatie simpla cu trecerea timpului.
A zis in felul urmator: "anul trece ca si cum ai avea in mana un ghem de ata intreg; cand ghemul e mare si faci un tur, timpul trece greu, dar tot dand ture din acel ghem, el scade in marime si un tur trece mult mai repede cand ghemul e mic" exact asa se intampla in aceste zile de tranzit spre noua era - ziua se scurteaza pt ca timpul se comprima.
Johnny
Johnny
Admin

Numarul mesajelor : 185
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 41
Localizare : VN

http://www.metafizica.info

Sus In jos

ANUL 2012 SI SCHIMBARILE MAJORE PRIN CARE TRECEM Empty Re: ANUL 2012 SI SCHIMBARILE MAJORE PRIN CARE TRECEM

Mesaj Scris de anonim Joi Noi 12, 2009 10:29 pm

pe bune ca timpul trece m,ult mai repede de la an la an
se simte

anonim
Vizitator


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum